Daday’da Çanakkale Zaferi Bir Dizi Etkinlikle Kutlandı-2021

İlçemizde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı Düzenlendi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününün 106. Yılı anma törenine; Daday Kaymakamı Sayın Mehmet Sert, Daday Belediye Başkanı Sayın Hasan Fehmi Taş, diğer saygı değer protokol üyeleri ve daire amirleri, Değerli Şehit Ailemiz ve Gazilerimiz, öğretmen ve öğrencilerin katılımlılarıyla 18 Mart Perşembe günü saat 10:30 ‘da İlçemiz merkezinde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından anma günü töreni sona erdi. Programın ardından Kaymakamımız Sayın Mehmet Sert ve Protokol üyeleri tarafından ilçemiz Tüfekçi Köyünde bulunan Şehit Annesi Pakize Demirci ve Şehit Jandarma Çavuş Ümit Demirci’nin kabristanlığı ziyaret edilip karanfil bırakıldı.

Kaymakam Mehmet Sert “Kaymakamlık olarak canlarını bu aziz millet için feda eden şehitlerimize ve gazi ailelerine destek ve ziyaretlerimiz devam edecektir. Gerek şahsım adına gerekse devlet olarak geçmişte olduğu gibi bugün de her zaman şehit yakınları ile gazilerimizin yanında yer almaya devam edeceğini” dile getirdi. Ayrıca Sayın Kaymakamımız ve protokol üyeleri tarafından gaziler derneği ziyaret edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.