Daday’da 23 Nisan Kutlamaları Yapıldı

Daday’da, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşunun 101. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. İlçe Protokolünün katıldığı program Koronavirüs salgını nedeniyle kısa sürerek saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi.

Daday Belediyesince “Çocuklarımızın bu coşkusuna Belediye Başkanlığı olarak gün boyunca hoparlörlerden yapılacak çocuk şarkıları ve marş yayınlarımız ile ortak olacağız.” açıklaması yapıldı.

Başkan Taş’ta bir mesaj ile 23 nisanı kutladı;
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 günü açılması ile millet egemenliği resmen hayata geçirilmiş, bu önemli gün Atatürk tarafından millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir.Meclisin açılış günü olan 23 Nisan’ı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, bu davranışı ile çocuklara olan sevgisini en üst seviyede ispat etmiştir.Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi en derin saygı ve rahmetle anıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. yılını ve tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.
Hasan Fehmi TAŞ
Belediye Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir